Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 21 людина

Річний план роботи Сторонибабського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Дата: 11 серпня 2022 о 10:41, Оновлено 3 лютого 2023 о 13:06

https://content.e-schools.info/storonybaby-school/library/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8_2022-2023.PDF

І. ВСТУП

24 лютого 2022року розпочалося повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Росія, вбиваючи мирне населення та руйнуючи мирні міста та села, змусила мільйони українців емігрувати в різні країни світу. Багато дітей змушені були перервати навчальний процес та поступово долучатися до навчання в різних навчальних закладах у різних формах.

У нашому закладі здобувачі освіти, які мігрували з батьками у країни Європи, змушені були дистанційно долучатися до навчання після деякої перерви. Зараз основна увага приділяється  створенню безпечних умов для здобувачів освіти. Адміністрація школи організувала облаштування укриття для здобувачів освіти та працівників школи, залучивши до роботи волонтерів та всіх небайдужих.  

Останнє десятиліття характеризується зростанням уваги більшості  держав до системи освіти, прагненням підвищити освітній рівень громадян,     забезпечити необхідну якість освіти.

          Формування та реалізація пріоритетних напрямів розвитку загальної

середньої освіти в Україні регламентується Конституцією України (ст. 53),

якою закріплено, що повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава

взяла на себе зобов’язання забезпечити доступність та безоплатність повної

загальної середньої освіти в державних і комунальних закладах освіти,      розвиток загальної середньої освіти різних форм навчання ( денна, вечірня,    екстернат, індивідуальна, дистанційна ).

          Право громадян на одержання повної середньої освіти гарантується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну       середню освіту», іншими нормативно-правовими актами та міжнародними   угодами України, згоду на обов’язковість яких дала Верховна Рада України.

          Основні завдання загальної середньої освіти, окреслені законодавством

України про освіту, передбачають забезпечення:

         -  виховання громадянина, гуманіста і патріота України;

         -  права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;

         -  необхідних умов функціонування і розвитку загальної середньої освіти;

         -  створення нормативно-правової бази щодо повної загальної середньої

освіти;

  • визначення структури і змісту загальної середньої освіти.

          Дотримання закріплених конституційних норм щодо загальної      середньої  освіти потребує реального усвідомлення ситуації, в якій виборює свою державність український народ, та забезпечення розвитку сфери освіти, у тому числі загальної середньої освіти як її складової. Сучасний етап розвитку українського суспільства вимагає переосмислення та визначення ролі загальної середньої освіти як життєво необхідної умови забезпечення необхідних складових будівництва держави Україна, розвитку економічної, суспільної, культурно-духовної, технологічної, інформаційної сфер та забезпечення реального права громадян України на здобуття якісної базової та повної загальної середньої освіти, здобуття професії, а також формування конкурентноздатності на внутрішньому та зовнішньому ринках праці. Державна політика щодо дітей та молоді значною мірою реалізується у сфері освіти. Саме в освіті зосереджено найбільший потенціал для встановлення особистості, тому від ставлення держави до освіти, до вчителя, залежить яким буде наше суспільство сьогодні і в майбутньому. Загальнодержавним пріоритетом має бути розвиток загальної середньої освіти, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку особистості шляхом навчання та виховання, саморозвитку, самовиховання особистості, що ґрунтується на основі української державотворчої загальнонаціональної ідеї, кінцевою метою якої є суверенна, соборна, унітарна, незалежна Україна.

          Педагоги нашої школи добре розуміють, що навчання та виховання

підростаючого покоління стало завданням державної ваги.

          В цьому навчальному році важливим стоятиме питання створення  безпечних умов навчання для здобувачів освіти та працівників закладу та адаптації до навчання в умовах воєнного стану.

 Тему першого уроку «Ми українці:честь і слава незламним!» вибрано невипадково.

Півроку тому з повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни, яка триває з 2014 року.

Вже півроку Україна живе в умовах найжорстокішої війни, яка була розв’язана росією в Європі після Другої світової війни. Для нашої країни вона стала народною війною за незалежність і суверенітет, за цивілізаційний вибір і приналежність до європейської цивілізації, її засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі Західного світу.

Війна, як ніколи, згуртувала українську націю, мобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Вона торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя, а перемога у ній стала спільною метою всього українського народу. Кожний українець має свій рахунок війні та свою історію боротьби, що у сукупності складають нашу спільну історію спротиву.

       Новий 2022/2023 навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна вистояла у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, заплативши за це тисячами людських життів, втративши частину своєї території. Тому логічно на першому уроці нового навчального року поговорити про витоки незламності українського народу, причетності до цього учнів і про наші спільні завдання на шляху наближення перемоги.

Метою першого уроку «Ми українці: честь і слава незламним!» є виховання:

  • почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, долучення до волонтерського руху, допомога армії;
  • глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України й усіх причетних до справи захисту
  • нашої Вітчизни і вдячності їм;
  • співчуття до людей, скалічених війною, до родичів тих, хто загинув на війні, тих, хто втратив житло або був змушений його покинути;
  • стійкості до впливів пропаганди країни – агресора.

При підготовці до цього уроку варто зосередитися на висвітленні витоків незламності українського народу в російсько-українській війні, а саме: ця війна стала війною за існування не лише держави, але й українського народу в цілому, позаяк є практичним втіленням імперської тоталітарної ідеології путінського режиму – рашизму.

Обираючи форму проведення уроку і добираючи матеріал, слід виходити з вікових особливостей учнів, зі специфіки регіону і класного колективу, з особистого досвіду учнів.

Також варто поговорити про героїчне історичне коріння незламності, про культуру як транслятора незламності (від дум – до Державного Гімну України). Вчитель має закцентувати на консолідуючій складовій, наприклад – сучасне звучання «Червоної Калини» з перших днів війни, сучасна творчість митців тощо.

Під час уроку потрібно обов’язково спланувати, виходячи з логіки побудови уроку, хвилину мовчання з вшанування пам’яті.

По суті діти є сьогодні учасниками відкритого уроку історії російсько- української війни. І немає родини, яка не увійде в літопис цього етапу історії. А тому, готуючись до проведення першого уроку «Ми, українці: честь і слава незламним!» варто спиратись на особистий досвід учнів\учениць, використовувати хроніки війни, розповіді учасників/учасниць, відеоролики, пісні. За можливості запросити воїнів, волонтерів, діячів культури, поетів, письменників, співаків, акторів.

Це можуть бути як класичні уроки, так і уроки-екскурсії, уроки- конференції, уроки-вистави, флешмоби тощо. Під час уроку вчитель може організовувати створення листівок, побажань для воїнів.

Facebook Twitter Надіслати електронною поштою Надрукувати

      Вчителі початкових класів упроваджують новий Державний стандарт початкової загальної освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України Від  21.02.2018р. №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти».

Основною метою початкової загальної освіти є всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання і вміння вчитися; повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок, умінь і навичок здорового способу життя. За роки навчання у початковій школі учні мають набути достатній особистий досвід культури спілкування і співпраці у різних видах навчальної діяльності, самовираження у творчих  видах завдань.

  В основній школі  поступово впроваджується новий Державний стандарт базової та повної загальної  середньої освіти й нові навчальних програм з усіх базових дисциплін. Серед основних новацій такі: освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх освітніх потреб. У рамках академічної свободи форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти та відображаються в освітній програмі закладу освіти , передбачено посилення використання здоров'язбережувальних технологій; підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті.

          Вчителі математики використовують на уроках інтерактивні форми роботи, творчо підходять до розв’язання нестандартних задач.

          Вчителі української мови та літератури ставлять перед собою завдання

для суспільства виховання молоді досконало грамотної з високою мовною

культурою. До важливих завдань навчання української мови учнів основної й старшої школи на сучасному етапі розвитку мовної освіти віднести:

  1. урахування виняткової ролі державної мови в суспільному й особистісному розвитку кожного громадянина й потреби належною мірою оволодівати нею; необхідність збереження й подальшого її розвитку як безцінного культурного надбання попередніх поколінь українського народу і відповідальності школярів як громадян України в цій справі перед світовою спільнотою;
  2. розвиток пізнавального інтересу до української мови як до феномена, вироблення в учнів здатності діставати естетичне задоволення від сприймання усного українського слова, читання художньої літератури українською мовою;
  3. формування потреби різнобічного розвитку власних здібностей і нахилів,оволодіння сучасними методами оперування знаннями, уміннями використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології ( Інтернет, дистанційні форми навчання та ін.);
  4. забезпечення доступності знань, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей учнів на основі індивідуалізації навчання, інтенсифікації навчального процесу тощо;
  5. вироблення цілісного світогляду, знаходження сенсу життя як важливих умов удосконалення власної мовленнєвої здатності;
  6. потреба дотримання загальнолюдських моральних норм як необхідної передумови уникнення конфліктних ситуацій та оптимального розв’язання їх у разі назрівання; розвиток в учнів уміння вести діалог; висловлювати власні думки й переконливо аргументувати їх;
  7. прилучення учнів до загальнолюдських цінностей,яке найпродуктивніше можна реалізувати в процесі інтегративного вивчення української мови з використанням засобів музики й живопису, художньої культури, також спираючись на історичні дані;
  8. урахування компетентнісного підходу до навчання української мови, за якого забезпечується результат навчання, а не нарощування обсягу змісту;
  9. забезпечення особистісної значущості для кожного школяра здобутих знань і набутих умінь та навичок з української мови, усебічний розвиток особистості, її нахилів, здібностей і талантів;
  10.  формування в учнів потреби в удосконаленні власної мовленнєвої здатності впродовж усього життя.

          Адміністрацією школи велика увага приділяється питанню самоосвіти.

Педагоги проходять курси підвищення кваліфікації згідно графіку,        проходять фахову атестацію згідно до Положення про атестацію педагогічних працівників. За результатами атестації у 2022 році було підтверджено:

  • кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання »старший учитель» учителю біології Ковалишин Любові Тарасівні
  • кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

Віцькар Ірині Володимиріві- учителю української мови та літератури,

Грушицькій Галині Романівні – учителю математики,

Дідух Ользі Романіівні – учителю початкових класів;

Встановлено кваліфікаційну категорію:

«спеціаліст вищої категорії» Дзендзелюк Надії Романівні – учителю інформатики, фізики,

«спеціаліст другої категорії» Луцик Мар’яні Олегівні – учителю біології.

Встановлено 11 тарифний розряд Дідух Ользі Романівні – керівнику гуртка

   У новому навчальному році пріоритетними будуть залишатися завдання:

         -  виховання свідомого громадянина України;

         -  всебічний розвиток особистості учня;

         -  забезпечення компетентності школярів.

Буде приділено увагу вивченню базових предметів з інваріантної складової навчального плану. Створено для здобувачів освіти, всі можливі, безпечні умови для навчання у закладі в період воєнного стану.

Стратегічною метою сучасного освітнього процесу є розвиток особистості учня, становлення в людині системи цінностей: особистісних, загальнолюдських, професійних тощо.

Важливою ознакою сучасного уроку є використання здоров'язбережувальних технологій. Дбаючи про здоров'я учнів, необхідно урізноманітнювати форми організації навчального процесу, щоб діти мали  можливість більше рухатися, а не перебувати у статичному положенні.

Серед предметів, що вивчається в загальноосвітній школі, чи не найвищий виховний та розвивальний потенціал має мистецтво з притаманним йому впливом на свідомість і підсвідомість особистості, на інтелектуальну та емоційну сфери, на моральне і фізичне здоров’я людини.

          У 2022/2023 навчальному році школа працюватиме над вирішенням

наступних проблем:

  • адаптація учнів 1 класу до навчання в початковій школі та учнів 5 класу до навчання в основній школі;
  • оцінювання  результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти згідно наказу МОН від 13.07.2021 року №813;
  • про перехід учнів 5 класу на навчання за програмою Нової української школи;
  • впровадження сучасних педагогічних технологій у навчально-  виховний процес і їхня роль у підвищенні навчальних досягнень учнів;
  • подальше впровадження концепції « Безпечна і дружня до дитини школа».

2. Організаційні заходи щодо реалізації

Закону України « Про освіту»

та Закону України «Про повну  загальну середню освіту»

1.

Опрацювати наступні документи:

1) Постанова Кабінету Міністрів України

від 27.12.2018 р. № 1190 « Про затвердження положення про сертифікацію педагогічних працівників»

2) Постанова КМУ № 711 від 24.06.2022 року «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»

до 30.08

Мартиняк Б.В.

2) Наказ Міністерства освіти і науки України № 367від 16.04. 2018 р.

«Про затвердження Порядку

зарахування, відрахування та

переведення учнів до державних

та комунальних закладів освіти

для здобуття повної загальної

середньої освіти»

№ 767 від 02.07.2021 року «Деякі питання виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту»

«Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394;

до 30.08

Мартиняк Б.В.

3. Постанови Кабінету Міністрів України

1)від 16.10.2010 р. «Про перехід загально-освітніх закладів на новий зміст, структуру і 11 річний термін навчання»

2)Від  21.02.2018р. №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти»;

3)Державний стандарт базової середньої освіти,Постанова КМУ № 898 від 30.09.2020 року

розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988- р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»;

4) від 23 грудня 2015 р. № 1109

«Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників»

до 3.09

Мартиняк Б.В.

4) Базовий навчальний план школи.

до 3.09

Мартиняк Б.В.

5) «Про обсяг і характер домашніх завдань учнів загальноосвітніх навчальних закладів»Лист МОН № 1/9-651 від 29.10.21 року

до 10.09

Дзендзелюк Н.Р.

6) Закони України «Про фізичну культуру  і спорт».

«Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№7325 від 28.04.2022),

 «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ;

до 20.09

Мартиняк Б.В.

7) Рекомендації щодо порядку викорис-

тання державної символіки у державних

закладах.

до 11.10

Мартиняк Б.В.

8) Листи Міністерства освіти і науки України

Лист Міністерства освіти і наук України від 19 серпня 2022 р. №1/9530-22  «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році»

 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2022/2023 навчальному році»

Лист ІМЗО від 15.08.2022 № 22.1/10-1080 “Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2022/2023 навчальному році”

 № 1/9-433 від 28.08.21 року «Про окремі питання діяльності закладів загальної середньої освіти у новому 2021/2022 навчальному році»

« Щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році», лист МОН № 1/9-436 від 30.08.21 року

Лист МОН № 1/4396-22 від 22.04.22 року

«Про освітні програми»

Лист ДСНС № 03-1870/162-2 від 14.06.2022 Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти

Лист МОН № 1/7707-22 від 11.07.22 року «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану»

Лист МОН № 1/9105-22 від 10.08.22 року

«Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.»

Лист МОН № 1/6267-22 від 10.06.22 року «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України»

до 27.05

до 7.09

Дзендзелюк Н.Р.

9. Накази Міністерства освіти і науки України

1) № 563 «Про організацію охоро-

ни праці учасників навчально-виховного

процесу  в установах та закладах освіти».

2)№930 від 06.10.2010»Про затвердження типового положення про атестацію педагогічних працівників» зі Змінами від 08.05.2013

4)№329 від 13.04.2011 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів(вихованців) у системі загальної середньої освіти»,

5) наказ Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022р№527 «Концепція національно-патріотичного виховання в системі освіти України»

6)Про затвердження типових освітніх програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти наказ МОН № 1272 від 08.10.2019 року

7)Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти наказ МОН № 1273 від 08.10.2019 року;

8)«Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти»від 19.02.2021 наказ МОН № 235 року;

9) Наказ МОН № 813 від 13.07.2021 року « Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти»

10)Наказ МОН № 438 від 13.05.2022 року

«Про деякі питання зарахування до закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні»

11)«Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти»

Наказ МОН № 289 від 01.04.2022 року

до 19.10

Дзендзелюк Н.Р.

10) Закон України «Про освіту».

постійно

адміністрація

11) Закон України «Про повну загальну середню освіту».

постійно

Адміністрація

2.

Ознайомити вчителів з інструктивно-ме-

тодичними рекомендаціями щодо вивчення шкільних дисциплін у 2022-2023 навч. році.

до 05.09

Дзендзелюк Н.Р.

3.

Ознайомити батьків:

1) З Конвенцією ООН про права дитини

до 15.11

Геряк О.В.

2) З новими документами що стосуються

освіти.

до 23.05

Дзендзелюк Н.Р.

4.

Провести перевірку охоплення дітей та

підлітків навчанням.

до 05.09

кл. керівники

Мартиняк Б.В.

5.

Оформити:

1) Списки дітей шкільного віку.

до 09.09

Мартиняк Б.В.

2) Списки дітей яким виповнилося 5 років.

до 20.09

Мартиняк Б.В.

3) Особові справи учнів 1 класу.

до 20.09

Дідух О.Р.

4) Алфавітну книгу обліку учнів.

до 14.09

Мартиняк Б.В.

5) Класні журнали.

до 10.09

кл. керівники

6.

Своєчасно подавати заявки на одержання

підручників.

постійно

Водницька Л.І.

7.

Проводити контроль за відвідуванням

учнями занять.

постійно

кл. керівники

8.

Зібрати уточнені дані про працевлашту-

вання випускників 2022 року.

до 10.09

Віцькар І.В.

Шумінська О.Т.

9.

Організувати роботу ради самоврядуван-

ня.

до 20.09

Рурак Л.В.

10.

Провести:

1) Засідання козацької ради.

пр. року

Рурак Л.В.

2) Посвяту в козачата.

14.10

Рурак Л.В.

3. Робота над забезпеченням

всебічного розвитку школяра.

      

          ХХІ століття. Якою буде Україна в майбутньому залежить від рівня

культури і освіти сьогоднішніх школярів.

          У державній доктрині «Освіта» (Україна ХХІ ст.) підкреслюється:

«Головна мета національного виховання – здобуття молодим поколінням со-

цільного досвіду, досягнення високої культури міжнаціональних відносин,

формування у молоді, незалежно від національності, рис громадян Українсь-

кої держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, ху-

дожньої, правової, трудової, екологічної культури».

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. № 673 затверджено Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного  виховання на період до 2025 року.

 Концепцію Програми схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів  України від 9 жовтня 2020 р. № 1233.

Лист МОН № 1/6267-22 від 10.06.22 року «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України»

Метою програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної  політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та  утвердження української громадянської ідентичності. 

Відтак досягнення мети відбудеться за чотирма пріоритетними завданнями:

  • формування української громадянської ідентичності – здійснення заходів,  спрямованих на впровадження та утвердження суспільно-державних  (національних) цінностей, розвитку громадянської ідентичності населення  України;
  • військово-патріотичне виховання – здійснення заходів, спрямованих на  формування у громадян готовності до захисту України, громадського сприяння безпеці та обороні України та підвищення престижу військової й спеціальної  державної служби;
  • формування науково-методологічних і методичних засад національно патріотичного виховання – здійснення заходів, спрямованих на розвиток цілісної  загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання;
  • підтримка та співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства щодо національно патріотичного виховання.

1

Провести вибори класних та шкільних активів, козацької ради,

до 13.09

кл. керівники

Рурак Л.В.

2.

Спланувати роботу

Гуртка «Джура»

до 05.09

Стебницький Б.Й.

3.

Провести зустрічі з працівниками право-

охоронних органів, кримінальної поліції

у роботі з неповнолітніми.

пр. року

Мартиняк Б.В.

4

Проводити спортивні змагання, спортивно-масові заходи (згідно плану).

пр. року

Стебницький Б.Й.

5

Продовжити проведення екскурсій замками України, історичними місцями.

пр. року

кл. керівники

6

Свято Першого дзвоника.

1.09

Рурак Л.В.

7

Міжнародний день миру .

«Я люблю Україну»

21.09

Класні керівники

8

Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек «Книга вчить, як на світі жить».

29.09

Водницька Л.І.

Шпинда Р.О.

9

-Святковий урок-вітання «Учитель завжди у тривозі, учитель спокою не зна»

-День учнівського самоврядування.

01.10

Рурак Л.В.

10

-Відзначити 79-річниці створення УПА, Дня Захисника України та Дня козацтва.

-Посвята в козачата.

14.10

Класні керівники

Рурак Л.В.

11

Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом

03.11.22

Класні керівники

12

 День  української писемності та мови

9.11

Вч. філологи, класні керівники, бібліотекар

13

Міжнародний день толерантності

16.11

Класні керівники

14

Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»

18.11

Класні керівники

Рурак.Л.В.,Водницька Л.І.

15

День Гідності та Свободи

21.11.

Класні керівники

Рурак Л.В., бібліотекар

16

Вшанування  пам’яті жертв голодомору.

26.11

Рурак Л.В.,

бібліотекар, Геряк О.В.

17

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

25.11-10.12

Класні керівники

18

День Збройних Сил України. Урочиста лінійка «Зі святом , захисники України»

6.12

Рурак Л.В.,класні керівники, Геряк О.В.

19

 Відзначення Всесвітнього дня української хустки «Хустка-берегиня»

07.12

Класні керівники, бібліотекар, Рурак Л.В.

20

День Святого Миколая.

19.12

Класні керівники 1-4 класів

21

День Соборності України.

22.01

Кл. керівники, бібліотекар, Рурак Л.В.

22

День пам’яті героїв Крут. Лінійка-реквієм .

29.01

Кл. керівники, бібліотекар, Рурак Л.В., Геряк О.В.

23

День Героїв Небесної Сотні « Вдячні за свободу»

20.02

Рурак Л.В., класні керівники

24

Міжнародний день рідної мови. Мовознавчі турніри.

21.02.

Класні керівники, бібліотекар, Рурак Л.В., Віцькар І.В.

25

День пам’яті Романа Шухевича. Перегляд презентацій. Круглий стіл.

05.03

Класні керівники, Геряк О.В., бібліотекар Л.І. Рурак Л.В.

26

Шевченківські дні. Літературно-музична композиція.

09-10.03

Водницька Л.І., Віцькар І.В. Рурак Л.В., класні керівники 1-9кл.,бібліотекар

27

Дні дитячої книги.

до 25.04

Водницька Л.І.

28

День скорботи «Чорнобильська трагедія»

26.04

Рурак Л.В., бібліотекар,

Луцик М.О.

29

Народні традиції та обряди « Магія Великодня»

Кл.кер.1-4 кл.

30

Виготовлення вітальних листівок для матерів

14.05.

Кл.кер.1-4 кл.

31

День пам’яті жертв політичних репресій. Круглий стіл

21.05.

Геряк О.В., класні керівники

32

День захисту дітей. Конкурс малюнків.Книжковий пікнік.

1.06

Класні керівники, бібліотекар, Рурак Л.В.,

33

Свято останнього дзвоника.

02.06

Рурак Л.В.

34

День Конституції України. Флешмоб.

28.06.

Класні керівники, бібліотекар, Рурак Л.В.,

35

День прапора.

День Незалежності України. Літературно-музична композиція.

24.08

Класні керівники, бібліотекар, Рурак Л.В.,

4. Управління процесом

загальнокультурного та професійного

росту педпрацівників.

1.

Підготувати річний план роботи школи,

ознайомити педагогічних працівників та

затвердити його.

31.08

Учителі

2.

Провести остаточний розподіл навчаль-

ного навантаження між вчителями, при-

значити класних керівників, керівників

гуртків, голів методичних обєднань,

завідувачів кабінетами.

до 1.09

Мартиняк Б.В.

Водницька Л.І.

3.

Перевірити наявність у  вчителів навчальних програм, календарного планування.

до 1.09

 Дзендзелюк Н.Р.

4.

Розробити і затвердити єдині вимоги щодо ведення  ділової документації.

до 1.09

Мартиняк Б.В.

5.

Скласти розклад уроків, графік  роботи гуртків

до 6.09

 Дзендзелюк Н.Р.

6.

Скласти графік  проведення контрольних робіт з базових дисциплін.

до 12.09

Дзендзелюк Н.Р.

7.

Перевірити наявність календарного пла-

нування з навчальних предметів;  гуртків,планів роботи  практичного психолога, педагога-організатора.

до15.09

Мартиняк Б.В.

Дзендзелюк Н.Р.

8.

Скласти графік проведення відкритих

уроків.

до 20.09

Дзендзелюк Н.Р.

9.

Ознайомити вчителів, що будуть атесту-

ватися, з складом атестаційної комісії,

графіком атестації.

до 21.10

Мартиняк Б.В.

10.

Скласти списки педагогічних працівників,які підлягають черговій атес-

тації

До10.10

Мартиняк Б.В.

11.

Залучати до участі в районних семінарах

директора школи, його заступників, вчи-

телів предметників, педагога-організато-

ра, класних керівників.

пр. року

адміністрація

12.

Взяти участь у районному педагогічному

читанні.

березень

Дзендзелюк Н.Р.

13.

Створити у школі наступні методичні

обєднання та узгодити плани їхньої

роботи:

1) Вчителів початкових класів

до 20.09

Павлюк О.В.

2) Класних керівників.

до 20.09

Геряк О.В.

14.

Спланувати та провести роботу науково-

практичного семінару «Сучасні підходи

до реалізації навчання та інтерактивні

технології».

пр. року

Дзендзелюк Н.Р.

15.

Взяти участь у роботі районної науково-

практичної конференції.

пр. року

адміністрація

16.

Прийняти участь у районному етапі

конкурсу «Вчитель року».

листопад

адміністрація

17.

Підготувати та провести шкільні олім-

піади з профільних предметів.

жовтень

Дзендзелюк Н.Р.

18.

Підвести підсумки шкільних олімпіад та

сформувати команди для участі у

районному етапі.

до 1.11

Дзендзелюк Н.Р. вч. предметники

19.

Провести наступні наради при директорові:

1) Режим роботи школи.

вересень

адміністрація

вч. предметники

2) Ведення навчальної шкільної доку-

    ментації.

жовтень

3) Результативність участі учнів у шкіль-

    них олімпіадах.

листопад

4) Попередній аналіз підсумків рівня

    навчальних досягнень учнів за І семестр.

грудень

5) Результати перевірки класних журна-

    лів.

січень

6)  Про роботу гуртків

лютий

7) Підготовка до ДПА.

березень

8) Результати атестації педагогічних

    працівників.

квітень

9) Про виконання навчальних програм.

травень

10) Підсумки проведення ДПА.

Травень,

червень

20.

Провести такі педради:

І. 1.Про організацію освітнього процесу у  2022-2023 н. році .

2. Затвердження плану роботи школи на 2022-2023 н. р.

3.  Про структуру 2022-2023 навч. року

4. Охоплення учнів шкільного віку навчанням.

5. Про затвердження:

«Положення про академічну доброчесність»

«Освітньої програми Сторонибабського ЗЗСО І-ІІІ ст.»

                                                                                     

ІІ.1.Про взаємодію в освітній роботі з дітьми  старшого дошкільного і молодшого шкільного віку.

2. Про  адаптацію учнів

1 класу до навчання в школі;

5 класу до навчання в основній школі.

3.Різне                                                                                          

ІІІ.1.Про підсумки  начально - виховної роботи за І семестр 2022-2023 н.р.

2. Про безпеку життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул .

3.Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 році.                                      

ІV.1.Про стан викладання та якість знань, умінь і навичок   учнів  на уроках

-української мови та літератури 6,9 класи (учитель Водницька Л.І.);

-історії 5- 9класи, географії 6клас ( учитель Геряк О.В.);

-про роботу учителя початкових класів Павлюк О.І.

2.Різне.

V.1.Про виконання навчальних планів і програм.

2.Про проведення навчальних екскурсій та навчальної практики.

3.Про перевід учнів 1-8  класів  до наступних класів та випуск учнів  9 класів зі школи.

29.08

27.10

28.12

28.02

10-27.05

адміністрація

5. Забезпечення єдності школи,

сім’ї та громадськості у вихованні

школярів

1.

Проводити ознайомлення батьків з поло-

женцями державної національної програ-

ми «Освіта» (Україна ХХІ ст.), основни-

ми стратегічними завданнями, пріоритет-

ними напрямками, шляхами реформуван-

ня освіти та виховання.

пр. року

адміністрація

2.

Ознайомлювати батьків з новими норма-

тивними документами в галузі освіти,

пропагувати основні положення Консти-

туції, Конвенції прав дитини, Законом

України «Про освіту».

пр. року

адміністрація

3.

Провести загальношкільні батьківські

збори:

1) Все починається з сімї.

14.11

адміністрація

2) Як досягти взаємоповаги і взаєморозуміння.

29.03

4.

Провести класні батьківські збори згідно

планів класних керівників.

3 р. в рік

кл. керівники

5.

Розробити та здійснювати заходи щодо

профілактики дитячої бездоглядності та

правопорушень, допомоги неповнолітнім

у налагодженні родинних та громадських

стосунків, їх правової підтримки.

пр. року

Рурак Л.В.

6.

Оперативно реагувати на факти жорсто-

кого поводження з дітьми, насилля, зну-

щання над ними в сімї та за її межами.

пр. року

Мартиняк Б.В.

7.

Ознайомити учнів з основними положен-

нями Конвенції ООН «Про права дити-

ни».

14.12

Геряк О.В.

8.

Організувати зустрічі, диспути, віктори-

ни з лікарями, працівниками правоохо-

ронних органів та відділу кримінальної поліції у справах неповнолітніх.

пр. року

адміністрація

9.

Налагодити роботу з відділом у справах

сімї та молоді.

до15.09

Рурак Л.В,.

10.

Провести бесіди з пропаганди здорового способу життя на тему:

  • небезпечні місця у навчальному закладі. Як вберегти себе від травм;
  • небезпека на дорозі:обірвані дроти,пошкоджені каналізаційні люки;

         -    конкурс малюнків «Хай вогонь в     душі палає,а пожежі не буває»;

  • як позбутися тютюнової залежності?

пр. року

Луцик М.О.

Шумінська О.Т.

11.

Організувати конференцію «Молодь і християнська мораль».

до 28.03

12.

Провести тематичні класні години:

-Ми українці: честь і слава незламним,

  • Утворення ЗУНР.
  • Голодомор.
  • Злука УНР і ЗУНР.
  • Т.Г. Шевченко – геній українського народу.
  • Чорнобильське горе.
  • Героям слава.

пр. року

кл. керівники

6. Внутрішній контроль

та надання методичної

допомоги.

1.

Вивчати та запроваджувати у роботі нормативні документи.

пр. року

адміністрація

2.

Своєчасно доводити до відома вчителів нормативні документи, методичні реко-мендації, розпорядження Міністерства освіти і науки України, обласного та районного відділів освіти.

пр. року

адміністрація

3.

Проводити постійний контроль:

1) Ведення особових справ учнів.

пр. року

Мартиняк Б.В.

2) Стану ведення класних журналів.

Дзендзелюк Н.Р.

3) Ведення учнями щоденників.

кл. керівники

4) Якості та своєчасності виконання навчальних програм.

Дзендзелюк Н.Р.

5) Проведення передбаченого мінімуму тематичних  контрольних робіт.

Дзендзелюк Н.Р.

6) Проведення практичних та контрольних робіт.

Дзендзелюк Н.Р.

7) Проведення уроків позакласного чи-

тання та розвитку зв’язного мовлення.

Дзендзелюк Н.Р.

4.

Провести перевірку навиків читання молодших школярів.

грудень

травень

Дзендзелюк Н.Р.

5.

Постійну увагу приділяти перевірці гра-

мотності учнів, рівня обчислювальних навиків. З цією метою провести контрольні роботи:

  • з рідної мови в 4 класах;
  • з математики в 4 класах

15-20.12

18-22.05

Дзендзелюк Н.Р.

6.

З метою поточного контролю знань, умінь, та навичок учнів провести контрольні роботи:

    -  з рідної мови у 6,7,9 класах;

    - з рідної мови у 5,8класах;

    - з математики у 5-9 класах

20-24.05

20-21.04

22-26.12

Дзендзелюк Н.Р.

Віцькар І.В.

Водницька Л.І.

7.

Надавати оперативну методичну допомо- гу вчителям, учні яких мають серйозне відставання в засвоєнні вивченого матеріалу.

пр. року

адміністрація

8.

За результатами контролю проводити наради та видавати відповідні накази.

пр. року

адміністрація

7. Заходи

з охорони праці

На виконання пункту 13 розділу V Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514), зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 14.12.2017 за № 1512/31380, з урахуванням відкритої широкомасштабної збройної агресії російської федерації, вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я вихованців, учнів та студентів, попередження надзвичайних ситуацій в закладі освіти  перед початком зимових канікул, новорічних та різдвяних свят, а саме: організувати проведення первинних інструктажів із здобувачами освіти з питань безпеки життєдіяльності перед початком зимових канікул, новорічних та різдвяних свят (зокрема з питань дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у тому числі сигналу «Повітряна тривога», дотримання правил пожежної безпеки, техногенної безпеки та безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, дотримання правил гігієни у період поширення епідемічних захворювань, поводження в громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами, при користуванні громадським транспортом, безпечне перебування біля річок та водоймищ, що вкриті кригою, при використанні піротехніки тощо) з реєстрацією у відповідних журналах;

1.

Підготовка та проведення зборів з колективом школи з питань охорони праці.

серпень

Мартиняк Б.В.

2.

Контроль за веденням у класних журналах обліку роботи з учнями з дотримання техніки безпеки та запобіганням нещасним випадкам.

пр.року

Дзендзелюк Н.Р.

3.

Проведення огляду кабінетів на предмет наявності інструкцій з охорони праці.

верес.

Адміністрація

4.

Організація періодичних оглядів будівлі та навчальних приміщень, забезпечення їх ремонту в разі необхідності.

пр. року

Мартиняк Б.В.

Бедрій О.В.

5.

Проведення інструктажів учнів з охорони праці на передодні канікул.

жовт., груд., берез.,

травень

Дзендзелюк Н.Р. кл.керівники

6.

Вести постійний контроль за веденням курсу «Основи здоровя».

пр.року

Дзендзелюк Н.Р.

7.

Організувати чергування по школі учнів і вчителів та здійснювати над ним постійний контроль.

постійно

Адміністрація

8.

Здійснювати контроль за дотриманням правил поведінки  учнями на уроках та перервах, а також відвідування ними школи.

постійно

Адміністрація

9.

Залучати до проведення заходів з охорони праці працівників ДАІ,  ЦРЛ, санепідемстанції, тощо.

пр.року

Мартиняк Б.В.

8. Заходи

з цивільного захисту

Згідно  Закону «Кодекс цивільного захисту України « від 02.2012№5403-VІ зі змінами,  внесеними Верховною Радою України станом на 10.06.2021

Особи під час прийняття на роботу та працівники щороку проходять інструктаж з питань цивільного захисту,пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях

1.

Складання календарного плану основних заходів з ЦЗ на навчальний рік.

верес.

Дзендзелюк Н.Р.

2.

Складання списків особового складу формувань ЦЗ на новий календарний рік.

груд.

Дзендзелюк Н.Р.

3.

Оформлення документації з ЦЗ.

пр.року

Дзендзелюк Н.Р.

4.

Забезпечення організованого початку навчального року в системі ЦЗ.

січень

Мартиняк  Б.В.

5.

Уточнення розрахунків проведення повної евакуації повного особового складу школи.

 Перевірити знання порядку дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», загальної інструкції з пожежної та техногенної безпеки у працівників 

берез.

Дзендзелюк Н.Р.

Бедрій О.В.

6.

Контроль за станом  навчання учнів діям у надзвичайних ситуаціях та правилам пожежної безпеки

пр.року

Дзендзелюк Н.Р.

7.

Проведення загальношкільного Дня ЦЗ.

травень

Дзендзелюк Н.Р.

8.

Прийняття заліків на знання програми та вміння виконувати нормативи ЦЗ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України « Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях від 26.06.2013 №444 із змінами, внесеними згідно постанови КМ України від 26.07.2018 №592

травень

 

Мартиняк Б.В.

Дзендзелюк Н.Р.

9

Повідомляти службі екстреної допомоги населенню  у разі  виникнення надзвичайної ситуації

Пр.року

Мартиняк Б.В.

   

9. Заходи

з пожежної безпеки.

1.

Організувати навчання працівників школи з пожежної безпеки.

пр.року

Дзендзелюк Н.Р.

2.

Обладнати інформаційний стенд з пожежної безпеки.

пр.року

Бедрій О.В.

3.

Забезпечити розробку і затвердити план евакуації та порядок оповіщення людей на випадок виникнення пожежі.

верес.

Дзендзелюк Н.Р.

4.

Доукомплектувати пожежні щитки первинними засобами пожежогасіння.

пр.року

Бедрій  О.В.

5

Здійснити технічне обслуговування вогнегасників

Пр.року

Бедрій О.В.

6.

Регулярно проводити інструктажі з питань пожежної безпеки.

1 р. у семестр

Дзендзелюк Н.Р.Бедрій О.В.

7.

Організувати виховні заходи з пожежної безпеки у школі.

 Видати розпорядчий документ про дотримання правил пожежної та техногенної безпеки, а також заборони експлуатації несправних приладів опалення та саморобних нагрівальних приладів в будівлях та приміщеннях закладу освіти;

пр.року

 Дзендзелюк Н.Р.

Бедрій О.В.

Мартиняк Б.В.

8.

Організувати зустрічі з представниками  ДСНС  України.

пр.року

Мартиняк Б.В.

9

Провести перевірку ізоляції ел.проводів, кабелів,ел.обладнання

Пр.року

Бедрій О.В.

10. Фінансово-господарська

діяльність.

1.

Провести ревізію матеріально-технічних засобів, матеріальних цінностей.

до 17.09

Бедрій О.В.

комісія

2.

Проводити списання матеріально- технічних засобів, які не підлягають ремонту, або технічно застарілі.

пр. року

комісія

3.

Проводити поточний ремонт меблів.

пр. року

Бедрій О.В.

4.

Створити батьківський комітет для надання допомоги у проведенні поточного ремонту школи.

квітень

Бедрій  О.В.

5.

Вести строгий  облік надходження спонсорської допомоги.

пр. року

Мартиняк Б.В.

6.

Проводити заходи, спрямовані на енерго-

та теплозбереження у школі.

пр.року

Бедрій О.В.

7.

 Провести  поточний  ремонт класних кімнат .

пр. року

Мартиняк Б.В.

8.

Обладнати спортивний майданчик

Пр. року

Стебницький Б.Й.

9.

Замінити  вікна, двері. при потребі, на енергозберігаючі

Пр. року

Мартиняк Б.В.

10.

Оновлювати  технічні засоби навчання

Пр. року

Мартиняк Б.В.

11

Провести капітальний ремонт каналізаційної системи закладу

Пр.року

Мартиняк Б.В.


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.